Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Hacker’lar bu kez koronavirüsü kullanarak saldırıyor

Hacker’lar bu kez koronavirüsü kullanarak saldırıyor

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...

Koronavirüs kaynaklı olarak insanlar endişeli ve risk altında. Savunmasız insanlar, çeşitli ürünlere yönelik yüksek talep ve sosyal medyada dolaşan bolca yanlış bilgi.

Koranavirüs, tüm dünyada kötü niyetli kişilere tam da aradığı fırsatı tanımış oldu.

Siber güvenlik uzmanları, bu ortamdan yararlanmaya çalışan kötü niyetli sahtekarların bazı taktiklerini sıraladı ve tüm bilgisayar ve telefon kullanıcılarına yönelik uyarılarda bulunuyor.

Sahte haberlere dikkat… kötü niyetli kişiler, olası kurbanların sahte bağlantılara tıklamasını sağlamak için virüsle ilgili önemli bilgiler sunuyormuş gibi davranıyor. Genellikle bu gibi linkler, bilgisayarınıza yada telefonunuza zararlı yazılımlar yükleyebiliyor,  ve kredi kartı bilgileriniz, sosyal medya hesaplarınız ve resimlerinizi ele geçirmeye çalışabiliyorlar.

Güvende kalma yolları

Bilinmeyen (hatta güvenilen) kaynaklardan gelen teklifsiz e-posta ya da metinlerdeki istenmeyen bağlantılara tıklamayın ya da ekleri indirmeyin.

Sizden kişisel bilgilerinizi isteyen talepleri göz ardı edin. Gerekli olması halinde mesajın göndericisini, doğrulayın.

Panik uyandıran ve sizden hemen harekete geçmenizi isteyen ya da COVID-19 aşısı ya da tedavisi öneren e-postalara özellikle dikkat edin. Sahtekar yardım kuruluşları ya da kitlesel fonlama kampanyalarına dikkat edin.

Kimlik avına karşı koruma sağlayan, tanınmış güncel güvenlik yazılımları kullanın.

Hacker’lar bu kez koronavirüsü kullanarak saldırıyor YAPILAN YORUMLAR

  • ALİ
    3 yıl önce

    kısa ve öz olmuş gerçekten severek okudum.